صفحه اصلی / 20 مدل بوت مردانه برای پاییز 2023 / ۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ : با نزدیک شدن به پاییز و سردتر شدن هوا، یک چیز وجود دارد که باید مطمئن شوید که گرم، شیک و راحت هستید.

اینجاست که بوت‌ها وارد عمل می شوند. از شرکت‌ها گرفته تا مزارع، عروسی‌های بیرون از خانه، و ملاقات با دوستان در کافه، موقعیت‌های زیادی برای پوشیدن بوت ها وجود دارد.

در این مقاله لیستی از انواع بوت‌های مردانه و نحوه ست کردن آن ها برای هر مناسبتی را گردآوری کرده ایم.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۱۲٫ بوت‌های جودپور (Jodhpur Boots)

همانطور که از نام آن پیداست، چکمه Jodhpur برای سوارکاری ساخته شده است. قدمت این کفش به دهه ۱۹۲۰ بازمی گردد، این کفش مورد علاقه بازیکنان چوگان در هند بود و در واقع به نام دومین شهر بزرگ در ایالت راجستان هند نامگذاری شده است.

آنها به طور سنتی دارای پنجه گرد و یک پاشنه چرمی کوتاه هستند اما چیزی که آنها را از سایر چکمه ها متمایز می کند، بند آن است که دور جلو و پشت مچ پا می پیچد. این به آنها اجازه می دهد تا نزدیک پا بنشینند و از آنها در برابر عوامل محافظت کنند.

اکنون افرادی را خواهید یافت که در رویدادهای رسمی تر، چکمه های جودوپور می پوشند. این چکمه ها در ترکیب با کت و شلوار، شلوار یا شلوار جین عالی هستند.

آنها یک جایگزین عالی برای چکمه های سوارکاری سنتی هستند و در مواد مختلف مانند جیر قهوه ای یا چرم عالی به نظر می رسند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۱۳٫ بوت‌های رزمی (Combat Boots)

بوت های رزمی که برای تحمل سخت ترین شرایط در میدان جنگ ساخته شده اند، برای استفاده سبک ساخته نشده اند.

آنها در اصل برای جنگ طراحی شده بودند (همانطور که از نامشان پیداست)، بنابراین برای تحمل سخت ترین شرایط برای مدت طولانی ساخته شده اند.

در حالی که شکستن آنها زمان زیادی می برد، بوت های رزمی با کیفیت بالا در آزمون زمان مقاومت می کنند. برای اطمینان از داشتن یک جفت عالی، مطمئن شوید که آنها از مچ پا محافظت می کنند و کف پای شما را می گیرند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

در جریان جنبش پانک دهه ۷۰ و ۸۰، این کفش کمتر به یک ضرورت نظامی تبدیل شد و به ترند مد جامعه سنتی نزدیک شد.

این روزها می‌توانید این بوت ها را تقریباً با هر چیزی بپوشید، اما معمولاً با تنظیمات غیر رسمی به خوبی ست می‌شوند. بنابراین از پوشیدن این لباس ها برای مجالس رسمی خودداری کنید.

۱۴٫ بوت های اردکی (Duck Boots)

زمانی که قصد کاوش در هوای طوفانی و طوفانی را دارید، نمی توانید از کنار بوت های اردکی بگذرید. این کفش‌ها که در سال ۱۹۱۲ توسط لئون لئون‌وود بین، بنیان‌گذار L.L. Bean ساخته شدند، شبیه کفش‌های دیگر نیستند.

نیمه بالایی مانند هر چکمه دیگری با ساختار چرمی به نظر می رسد، اما نیمه پایین جایی است که همه چیز جالب می شود.

یک انگشت پلاستیکی که شبیه یک جفت پای اردکی طراحی شده است چسبندگی و انعطاف بیشتری را در برابر مرطوب ترین فعالیت ها ارائه می دهد.

برای گرما و محافظت بیشتر جوراب های ضخیم بپوشید و شلوار خود را داخل آن قرار دهید تا از نشت آب جلوگیری کنید.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۱۵٫ بوت های مهندسی

بوت های مهندسی امروزه یکی از محبوب ترین کفش های کار هستند. آنها به لطف پاشنه کوتاه، با سگک مشخص در بالا و پایین کفش قابل تشخیص هستند.

از نظر تاریخی، آنها پس از جنگ جهانی دوم برای آتش نشانان در نظر گرفته شده بودند، اما به زودی در دهه ۵۰ بین دوچرخه سواران و نوجوانان محبوب شدند.

امروزه می‌توانید آن‌ها را در طیف وسیعی از رنگ‌ها و مواد مانند چرم قهوه‌ای یا مشکی پیدا کنید، که دومی رنگ سنتی است اما هر دو برای استفاده روزمره عالی هستند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۱۶٫ بوت‌های Balmoral

برای قرن ها، چکمه Balmoral محافظی پیچیده و مقاوم برای مردان فراهم کرده است. این کفش که از کفش آکسفورد اقتباس شده است، بسیار شبیه به طرح سنتی انگلیسی با بند بسته و شبح رسمی است.

به طور سنتی، مردان این نوع چکمه‌ها را در ماه‌های سردتر بدون انحراف از سبک لباس پوشیدن پیچیده‌شان انتخاب می‌کنند، بنابراین وقتی دمای هوا کاهش می‌یابد، این نوع چکمه‌ها را انتخاب می‌کنند.

در حالی که طرح اصلی از چرم ساخته شده است، انطباق های مدرن شامل سایه های دو رنگ، با توید یا تارتان در نیمه بالایی است.

راز آراستگی و خوشتیپی آقایان چی می‌تونه باشه! یک جفت بوت Balmoral با کت و شلوار در یک قرار کاری بپوشید و استایل شیک وخیره‌کننده‌ای به نمایش بگذارید.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۱۷٫ بوت‌های موکلوک (Mukluk Boots)

اگر در طوفان راه می روید، باید از پاهای خود با چیزی بیش از یک جفت کفش کلاسیک محافظت کنید. این جایی است که بوت های Mukluk وارد بازی می شوند.

این کفش ها ساییده نمی شوند، محافظت عالی در برابر عوامل ایجاد می کنند و پاهای شما را برای روزهای ماجراجویی راحت و گرم نگه می دارند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

آنها که در کانادا منشا می گیرند، به طور سنتی از پوست فوک و کاریبو ساخته می شوند و بخشی از تاریخ اینویت هستند و از پاها در برابر یخ، برف و شرایط سخت محافظت می کنند.

در حالی که امروزه آنها از چرم و پوست گوسفند ساخته می شوند، هنوز در برابر بادهای یخی و زمین های سخت محافظت می کنند.

۱۸٫ بوت‌های تیمبرلند (Timberland Boots)

شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین چکمه‌های بازی، چکمه‌های زرد کار نمادین تیمبرلند از دهه ۷۰ میلادی وجود داشته است، اما تنها در صحنه هیپ‌هاپ دهه ۹۰ بود که آن‌ها به یکی از لوازم اصلی مد در سراسر جهان تبدیل شدند.

معمولاً چکمه‌های تیمبرلند را می‌بینید که با جین یا کتانی پوشیده می‌شوند تا حالتی غیررسمی داشته باشند، اما می‌توانید آن‌ها را با شلوارک در ماه‌های گرم‌تر نیز بپوشید.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۱۹٫ بوت‌‌های Ugg (Ugg Boots)

چکمه فروتن UGG برای چندین دهه مردم را از هم جدا کرده است. این چکمه‌ها از چرم گوسفندی ساخته شده‌اند و به اندازه‌ای راحت و محکم هستند که می‌توان آن‌ها را برای سال‌ها پوشید، اما طراحی درشت و بی‌شکل که دارند از اولین باری که در سال ۱۹۸۱ عرضه شد، با واکنش‌هایی مواجه شد.

در ماه های سردتر، در شرایط سخت بیرون از خانه مناسب است. آنها ضد آب نیستند، بنابراین آنها را از عواملی مانند باران شدید یا برف دور نگه دارید تا دوام بیشتری داشته باشند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

۲۰٫ بوت‌های ضدآب (Waterproof Boots)

از پیاده روی زیر باران گرفته تا رد شدن در بستر رودخانه های گل آلود، هر ماجراجویی به یک جفت چکمه ضد آب نیاز دارد.

برخلاف سایر کفش های بیرون، این کفش در برابر عوامل خیس محافظت می کند و پاهای شما را خشک نگه می دارد.

توجه داشته باشید که بین ضد آب و مقاوم در برابر آب نیز تفاوت وجود دارد دومی را می توان تقریباً با استفاده از هر ماده ای گرم کرد، در حالی که اولی نیاز به محافظت کمی دارد. چکمه های ضد آب اغلب از پلاستیک، نایلون یا نئوپرن ساخته می شوند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

با این حال می توانید کفش هایی از چرم محکم پیدا کنید که بادوام هستند و آب را دفع می کنند حتما جفتی پیدا کنید که چسبندگی زیادی داشته باشد، مانند کفی پلاستیکی، تا هنگام پریدن از روی صخره ها یا حرکت در زمین های لغزنده از سر خوردن جلوگیری کند.

۲۱٫ بوت‌های سوارکاری (Riding Boots)

بوت سواری یک جفت بوت مردانه بلند است که قدمتی طولانی دارد. بوت های سواری یک قطعه ضروری برای سوارکاران در سراسر جهان هستند. مانند چکمه های کابویی اغلب بلندتر هستند و تا زانو می رسند.

بوت های سواری انگلیسی اغلب دارای پاشنه بزرگ‌تری برای گرفتن رکاب هستند، اما اقتباس مدرن این کفش، پاشنه آن را پایین می‌آورد تا طراحی ظریف‌تری داشته باشد.

بوت های شکاری که در این دسته قرار می‌گیرند معمولاً مشکی با لبه‌های قهوه‌ای رنگ در بالای آن هستند.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

به طور معمول مردان شلوار یا جودپور خود را در بوت های خود فرو می کنند تا از پاشیدن گل روی پارچه جلوگیری کنند.

با این حال می‌توانید گزینه‌های کوتاه‌تری را نیز پیدا کنید که بیشتر به عنوان چکمه‌های جودپور یا بوت های پادوکی شناخته می‌شوند.

سوالات متداول در مورد انواع بوت

چند نوع بوت وجود دارد؟

بوت های مردانه در دنیا انواع مختلفی دارند. در حالی که سبک‌های سنتی بوت های کار،کژوال  و اسپرت وجود دارد، سبک‌های مدرن‌تری نیز طراحی شده‌اند که همگی به شما کمک می‌کنند سبکی شیک و منحصر به فرد ایجاد کنید.

چه چیزی برای بوت های مردانه محبوب است؟

در حال حاضر محبوب‌ترین بوت هایمردانه آن‌هایی هستند که تقریباً با هر لباسی می‌توانید آن‌ها را بپوشید، که معمولاً شامل مدل‌هایی تا مچ پا با توری یا رویه چرم ساده مانند بوت های چلسی، بوت‌های ساهارا یا آکسفورد می‌شوند.

زیبایی پشت این مدل ها تطبیق پذیری آنهاست، می توانید آنها را با شلوار جین و تی شرت، پیراهن، شلوار یا حتی کت و شلوار بپوشید تا ظاهری رسمی تر داشته باشید.

۲۰ مدل بوت مردانه برای پاییز ۲۰۲۳ | استایل با بوت مردانه

بوت های مردانه را چگونه انتخاب می کنید؟

اگر در یک قرار کاری، شام یا مهمانی هستید و باید غیررسمی لباس بپوشید، یک جفت نیم بوت کلاسیک مانند Balmoral، Oxford یا Jodhpur را انتخاب کنید، اینها طراحی کلاسیک دارند و به طور سنتی برای مناسبت های بیشتر و با لباس های رسمی مانند کت و شلوار یا شلوار پارچه ای پوشیده شده است.

برای یک مناسبت غیر رسمی، نمی توانید چکمه های چلسی، تیمبرلند یا چوکا را بپوشید زیرا با شلوار جین یا شلوار شلواری و تی شرت یا لباس های غیررسمی ست نمی شوند.

انواع مختلفی از بوت‌ها وجود دارد، اما محبوب‌ترین انتخاب‌ها بوت‌های چلسی و صحرا هستند، زیرا با موقعیت‌ها و لباس‌های مختلف عالی به نظر می‌رسند.

سایر مدل‌های بوت شامل چکمه‌های کاری از تیمبرلند و هارد یاکا، آب و هوای مرطوب و چکمه‌های فضای باز مانند چکمه‌های اردکی و چکمه‌های اردک است.

چکمه های سواری مانند چکمه های کابوی از آن زمان به همراه چکمه های مهندسی و چکمه های رزمی به کفش های مد تبدیل شده اند.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

استایل زنانه با بوت های بلند تا زانو | استایل ۲۰۲۳ زنانه

استایل زنانه با بوت های بلند تا زانو | استایل ۲۰۲۳ زنانه

استایل زنانه با بوت های بلند تا زانو | استایل ۲۰۲۳ استایل زنانه با بوت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *