صفحه اصلی / عمومی / قیمت فاویپیراویر اعلام شد

قیمت فاویپیراویر اعلام شد

وزیر بهداشت گفت: در این وزارتخانه به عنوان افرادی که معتقد به بزرگداشت ایام سوگواری امام حسین(ع) هستیم، آمادگی کامل داریم که از ظرفیت‌های بی بدیلی که در روحانیت، جامعه مداحان و هیأت‌های مذهبی است، برای برگزاری مراسم محرم کمک بگیریم

قیمت هر عدد «فاویپیراویر» ۱۹هزار تومان است

سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست بررسی پروتکل‌های بهداشتی ایام عزاداری محرم و صفر، اظهار داشت: در مراسم شب‌های قدر یکی از جلوه‌های بسیار ناب و فراموش ناشدنی را از همدلی، همیاری و وفاق جامعه روحانیت دیدیم و این در عرصه بین‌المللی درخشید. بررسی‌هایی که در عرصه میدانی کردیم و در جلسات مختلف، مصور آنها را گزارش کردیم، این بود که رعایت پروتکل‌ها و اصول به بهترین نحو و شکل ممکن بود.

وی افزود: همه ما در روضه آقا امام حسین(ع) بزرگ شده‌ایم. همیشه می‌گویم اولین اشک‌هایی که بر گونه ما چکید، اشک مادر بود که در روضه آقا اباعبدالله(ع) در آغوش او بودیم. در زمان کودکی ما در گرمای بالای ۵۰ درجه کاشان که کولر و یخچال هم وجود نداشت و شب‌ها در پشه بندها بر روی پشت بام می‌خوابیدیم و وقتی با حالت تشنگی از خواب بیدار می‌شدیم و به مادر می‌گفتیم که تشنه مان است و او از کوزه آب می‌داد و می‌گفت بگو فدای لب تشنه‌ات یا اباعبدالله(ع) و از کودکی هنوز جرعه آب ننوشیده‌ام که نگویم فدای لب تشنه‌ات با اباعبدالله(ع).

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همه ما با عشق به اباعبدالله(ع) و اعتقاد به بزرگداشت قیام بی‌نظیر و بی‌بدیل این بزرگوار، شکل گرفته‌ایم و بزرگ شده‌ایم و این عشق و اعتقاد، در تمام وجودمان رسوخ کرده است اما امسال، سال بسیار سختی را داریم می‌گذرانیم که شاید بعد از ۱۵۰ سال در دنیا بی‌نظیر است؛ چون شاهد پاندمی کرونا هستیم.

نمکی تصریح کرد: محرم را به عنوان یک ماه با عظمت برای اهل تشیع و شیعیان کشور با روشی که مقام معظم رهبری هم فرمودند؛ هم عظمت عشق به سالار شهیدان و شهدای کربلا را بتوانیم به گونه‌ای به تصویر بکشیم و هم در جهان به عنوان مدافعان سلامت و به عنوان الگویی از شیعه که مراقب سلامت مردم سرزمین مان هستیم، مطرح شویم.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر ممکن است دشمنان ما از هرگونه حربه برای ضربه زدن به حیثیت تشیع و به خصوص کشوری که پرچمدار راستین حضرت اباعبدالله(ع) است، استفاده کنند. ما و همکاران‌مان در وزارت بهداشت به عنوان افرادی که معتقد به بزرگداشت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش هستیم، آمادگی کامل داریم که از ظرفیت‌های بی بدیلی که در روحانیت، جامعه مداحان و هیأت‌های مذهبی است،کمک بگیریم که هم محرمی با تکیه بر عظمت عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشته باشیم و هم شاهد کاهش اضطراب و عدم گرفتاری شیعیان به کرونا باشیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از روزی که شروع به مدیریت کرونا کردیم تا به امروز، ما و همکاران‌مان در سخت ترین ایام مدیریت این بیماری قرار داریم؛ پزشکان و پرستاران تا آخرین نفس به عنوان مدافعان سلامت، ایستاده‌اند اما در ۶ ماه گذشته، روزها و شب‌های نفس‌گیری را گذرانده‌اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

۱۰ روش سنتی برای پیش بینی آینده! (+عکس)

۱۰ روش سنتی برای پیش بینی آینده! (+عکس)

قرن هاست که گفته می شود، حیوانات می توانند زلزله را پیش بینی کنند. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *