صفحه اصلی / عمومی / قیمت برخی مواد غذایی ارزان شد

قیمت برخی مواد غذایی ارزان شد

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: قیمت برخی از مواد غذایی با کاهش نرخ دلار در روزهای اخیر ۱۰ درصد کاهش یافته است و قیمت سایر محصولات نیز که هنوز از سوی تولید کنندگان کاهش نیافته روند کاهشی به خود گرفته است

کاهش ۱۰ درصدی برخی از مواد غذایی

امیرخسرو فخریان رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار این خبرگزاری اظهار داشت: قیمت برخی از مواد غذایی مانند خرما با کاهش نرخ دلار در روزهای اخیر ۱۰ درصد کاهش یافته است و قیمت سایر محصولات نیز که هنوز از سوی تولید کنندگان کاهش نیافته اما روند کاهشی به خود گرفته است.

وی در پاسخ به سال دیگری درباره چرایی عدم فروش برخی از کالاهای مصوب به نرخ واقعی خود اظهار داشت: در حالی که قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی حداکثر ۳۴ هزار تومان است اما تخم مرغ در شانه های ۳۰ عددی توسط تولید کنندگان در اختیار ما قرار نمی گیرد و بسته های ۲۰ عددی قیمت بالاتری از نرخ مصوب ۳۰ عددی دارد.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای ادامه داد: در صورتی که تخم مرغ با قیمت مصوب در اختیار ما قرار گیرد ما نیز با همان قیمت آن را توزیع می کنیم به طوری که برخی از اوقات محصولات دیگری مانند برنج تنظیم بازاری تایلندی در اختیار ما قرار می گیرد و با نرخ تعیین شده در بازار عرضه می شود.

وی با اشاره به فعالیت ۶ هزار فروشگاه زنجیره ای در کشور با سهم ۱۲ درصد در خرده فروشی کشور تصریح کرد: به دلیل حواشی که در هفته های اخیر درباره تخیف های غیر واقعی در برخی از فروشگاه های گزارش شد از امروز اعلام دو نرخی و تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای ممنوع شده است و صاحبان این مشاغل باید تنها نرخ مصرف کننده را اعلام کنند.

فخریان افزود: این امر از امروز در برخی از فروشگاه های زنجیره ای اجرایی شده و به تدریج در سایر فروشگاه نیز اجرا خواهد شد.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با اشاره به نوسانات بالای مواد غذایی اظهار داشت: قیمت برخی از مواد غذایی در سال جاری ۵ مرتبه افزایش یافته اما همانطور که اشاره شده روند فعلی قیمت این محصولات کاهشی است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آئین تشییع مصباح یزدی برگزار شد

خبرگزاری ایرنا: آیین تشییع و وداع مردم تهران با پیکر مرحوم آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *