صفحه اصلی / داعش / شمیمه بیگم کیست + عکس و زندگی با داعش

شمیمه بیگم کیست + عکس و زندگی با داعش

شمیمه بیگم shamima begum (متولد ۱۹۹۹ در انگلستان) در فوریه ۲۰۱۵ انگلیس را ترک کرد و به سوریه رفت و به داعش پیوست. تلاش وی برای بازگشت به انگلیس در سال ۲۰۱۹ مسئله بازگشت جهادگران به کشورهایشان و حساسیت موضوع را مطرح کرد.

شمیمه بیگم کیست؟

شمیمه بیگم در انگلیس متولد شد و پدر و مادر او اصالتاً بنگلادشی هستند. [وی در ۱۵ سالگی با دو دوست خود امیرا آباسی و کدیزا سلطانا انگلیس را ترک کرد. این سه نفر برای پیوستن به داعش از طریق ترکیه به سوریه سفر کردند.

پس از ناپدید شدن ، خانواده وی امیدوار بودند که شمیما و دو دوستش برای بازگشت دوستانشان از سوریه و داعش به آنجا سفر کنند. دوست آنها شارمینه بیگم (آنها هیچ پیوند خانوادگی ندارند) در سال ۲۰۱۴ به سوریه سفر کرد و به داعش پیوست.

شمیمه بیگم کیست + عکس و زندگی با داعش
تابعیت

در فوریه ۲۰۱۹ ، ساجد جاوید ، وزیر کشور انگلیس ، تابعیت شمیمه بیگم را لغو کرد.

او اعتراض کرد و در انگلیس دادخواست تشکیل شد. طبق قانون تابعیت انگلیس در سال ۱۹۸۱ ، وزیر کشور مجاز است در صورت وجود مصلحت عمومی ، تابعیت انگلیس را لغو کند ، اما این سلب حقوق شهروندی نباید موجب بی تاب شدن فرد شود.

در ۱۶ ژوئیه سال ۲۰۲۰ ، دادگاه تجدیدنظر (انگلیس و ولز) حکم داد که شمیما بیگم می تواند به انگلستان برگردد زیرا او به طور موثر نمی تواند لغو تابعیت خود را از محل زندگی خود در یک اردوگاه پناهجویان سوریه به چالش بکشد.

در فوریه سال ۲۰۲۱ دادگاه عالی انگلیس حکم داد که شمیم بیگم نمی تواند به انگلیس برگردد.

شمیمه بیگم کیست + عکس و زندگی با داعش


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

ماجرای هوایپمای ماهان در سوریه چیست + عکس و فیلم

دیشب دو جنگنده  اف ۱۵ آمریکا با پرواز بر فراز منطقه «التنف» در مرز عراق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *