صفحه اصلی / عمومی / خطرات نوشیدن آب گاز دار برای سلامت بدن

خطرات نوشیدن آب گاز دار برای سلامت بدن

 تصور اکثر افراد این است که آب گازدار خطرات نوشابه های گازدار را ندارد، اما توصیه این است که از نوشیدن آب گازدار هم اجتناب شود، در ادامه به علت آن اشاره می شود

خبرنامه آنلاین “کانورسیشن” در مطلب تازه‌ای در این رابطه آورده است: آب گازدار یا سودا، نوعی نوشیدنی است که با تزریق دی‌اکسیدکربن به آب تولید می‌شود و حاوی اسید کربنیک و pH اسیدی بین ۳ تا ۴ است. با این حال نوشیدن این نوع آب، وضعیت اسیدیته بدن را تغییر نمی‌دهد ولی ممکن است روی سلامت دندان‌ها تاثیر مخرب داشته باشد.

لایه بیرونی دندان‌ها، به نام مینای دندان، سخت‌ترین بافت بدن است که از ماده معدنی هیدروکسی آپاتیت ساخته شده و حاوی کلسیم و فسفات است. با این حال اسید کربنیک موجود در آب گازدار می‌تواند منجر به از بین رفتن این بافت سخت شود.

بر خلاف باور عمومی، آب گازدار یک نوع نوشیدنی مهارکننده اشتها نیست و نوشیدن آن باعث کاهش میل به مصرف غذا نمی‌شود. نوشیدن آب گازدار معده را پرخواهد کرد اما بیشتر از آب معمولی در معده شما ماندگار نخواهد بود. حتی در هنگام نوشیدن آب گازدار همراه وعده‌های غذایی، هیچ تفاوتی در خالی شدن معده در مقایسه با آب بدون طعم وجود ندارد.

به گزارش دویچه‌وله، سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس در همین رابطه توصیه می‌کند که آب یک انتخاب سالم و ارزان برای رفع عطش در هر زمان است، کالری ندارد و حاوی اسیدها و قندهایی نیست که می‌توانند به دندان ها آسیب برسانند.

بیشتر بدانید : تاثیر آب اسیدی و آب قلیایی و آب گازدار بر بدن، کدامیک بهتر است؟

بیشتر بدانید : ۱۰ دلیل غیر قابل انکار برای حذف نوشابه‌های گازدار

بیشتر بدانید : نوشیدنی های مفید و مضر را بشناسید

بیشتر بدانید : حکایت نوشابه‌های گازدار

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

فرهاد مجیدی پس از بردن سپاهان به چه کسی هیس نشان داد؟!

فرهاد مجیدی برد تیمش مقابل سپاهان را به شکلی خاص جشن گرفت منظور فرهاد مجیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *