صفحه اصلی / افراد دارای گروه خونی O / حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O |

حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O |

حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O

اگر گروه خونی o دارید و دوست دارید با خصوصیات افرادی که گروه خونی o دارند و مشخصات گروه خونی نوع O بیشتر آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید .

خون انسان برای اولین بار در دهه اول ۱۹۰۰ توسط کارل لندشتاینر، یک پزشک اتریشی طبقه بندی شد. دانستن گروه خونی فرد در مواقع اضطراری بسیار مهم است. ویژگی های خون نیز می تواند بر سلامتی ما تأثیر بگذارد و همانطور که برخی معتقدند ، بر ثروت و شخصیت ما نیز تأثیر دارد.

حقایق جالب درباره افراد دارای گروه خونی O |

خصوصیات کلی افرادی که گروه خونی o دارند؟

بی پروا،با اراده،مغرور،بخشنده،اجتماعی،با انرژی،برونگرا،رک وصریح،واقع گرا،نمایشی، عمومی، مثبت، مستقل،ریسک پذیر،نافرمان،بی اعتبار،لجوج وخودمحور.

به آسانی دوست می شوند و با جریانات همراه شده و به فرصت ها چنگ می زنند.برای شروع یک پروژه یا شکار یک ایده و نظر،صریح هستند.در فعالیت های سازمان یافته خوب عمل می کنند.دربعضی موارد چندان دقیق نیستند و احساسات زیاد و قوی از خود نشان می دهند.ممکن است به سرعت مخالفت عمیق خود را با یک نظر بیان کنند،اما معمولا این مخالفت پایدار نیست.کارگشایانی سنتی،محرک و کمی لاف زن هستند.
احساسات خود را خیلی نشان می دهند،اما در برخورد با دیگر گروهای خونی این بیان اظهارات متغیر است. نوعی ظرافت ذاتی و فطری دارند.شخصیت های اجتماعی و پر زرق و برق هستند.میتوانند در حوادث و بحران ها سازگاری خوبی داشته باشند.لغات و کلمات به آسانی به سراغ آنها می آیند.خجالتی نیستند،و رک و صریح احساسات درونیشان را فاش می کنند.جاه طلب اند اما گاهی با جزییات سرگرم می شوند.علاقمند به حفظ روابط هستند وخودشان در این زمینه تلاش می کنند.

اغلب دلشان می‌خواهد خوب زندگی کنند و از همه جنبه‌ها و جهات زندگی لذت ببرند ، چندان دربند جمع آوری پول و ثروت نیستند.از کینه جویی و انتقام گرفتن تا جایی که ممکن باشد، پرهیز دارند. به همین جهت ، اشخاص پاک طینت و خوش قلب محسوب می‌شوند.

در ادامه حقایق علمی و نظریه های کنجکاو در مورد خون نوع O را مورد مطالعه قرار داده ایم…

۱٫ گروه خونی چگونه تعیین می شود

گروه های خونی، با توجه به وجود یا عدم وجود آنتی ژن های خاصی طبقه بندی می شوند که می توانند در صورت بیگانه بودن بدن ، پاسخ ایمنی را ایجاد کنند. این آنتی ژن ها می توانند باعث شوند سیستم ایمنی بدن بیمار به خون تزریق شده حمله کند. به همین دلیل شناختن گروه خونی و آگاه بودن از گروه خونی ایمن برای انتقال خون بسیار مهم است .

۲٫ مشخصات گروه خونی نوع O

چهار گروه خونی اصلی وجود دارد که با وجود یا نبود آنتی‌ژن‌های A و B در سطح سلول‌های قرمز و آنتی‌بادی‌های A و B در پلاسما  تقسیم‌بندی می‌شوند. بعلاوه‌ی آنتی‌ژن‌های آ و ب، پروتئینی به نام عامل Rh هم وجود دارد که وجود یا نبودش مهم است.

با وجود Rh در واقع ۸ گروه خونی A+, A-, B+, B-, O+, O-, AB+ و AB- در جهان وجود دارد.

گروه خونی O+ (اُ مثبت) رایج‌ترین گروه خونی در جهان است به طوری که ۳۷ تا ۵۳ درصد از افراد در جوامع و قومیت‌های مختلف را شامل می‌شود.

۳٫ افرادی که گروه خونی از نوع O دارند ، اهدا کننده جهانی هستند

سلولهای خونی O منفی می توانند به هر ۸ زیر گروه خون اهدا کنند

افراد دارای گروه خونی نوع O می توانند خون خود را به هر ۴ گروه اهدا کنند، اما فقط به افرادی که زیر گروه مثبت RH دارند (+ O + ، A + ، B + ، AB ). سلولهای خونی O منفی می توانند به هر ۸ زیر گروه خون اهدا کنند و این باعث می شود آن یک گروه خونی جهانی باشد که همیشه برای انتقال اورژانسی مورد نیاز است. نوع خون – O برای نوزادان تازه متولد شده که سیستم ایمنی بدن آنها کم رشد است ، بیشترین امنیت را دارد.

۴٫ کسانی که گروه خونی O هستند فقط از افراد با گروه خونی O می‌توانند خون دریافت کنند

افراد دارای گروه خون نوع O+ می توانند از افرادی با گروه خونی O منفی و مثبت خون دریافت کنند ، در حالی که افرادی که خون O- دارند فقط می توانند خون مشابه O- را دریافت کنند. در مواقع اضطراری و اورژانسی، وقتی خون O- کم است، می‌توان آن را با خون O+ جایگزین کرد.

۵٫ خطرات سلامتی گروه خون O

به گفته دانشمندان، گروه خونی انسان‌ها تعیین کننده سلامت جسمانی آنها نیز هست. با اینکه این تئوری‌ها هنوز به طور عمومی و جهانی اثبات نشده‌اند، اما گفته می‌شود که خطراتی که سلامت انسان را تهدید می‌کنند در گروه‌های خونی مختلف، متفاوت است. به ویژه در نظر گرفته شده است که افراد دارای گروه خونی O نسبت به سایر گروه های خونی مستعد برخی عفونت های باکتریایی و ویروسی مانند طاعون ، وبا ، اوریون و سل نسبت به سایر گروه های خونی هستند. برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که افراد گروه خونی O در مقایسه با افراد مبتلا به گروه خونی A ، B و AB ،سی و پنج درصد بیشتر زخم اثنی عشر دارند.

۶٫ فواید سلامتی گروه خونی O

افراد دارای گروه خونی O کمترین خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را در مقایسه با افراد با گروه خونی A ، B و AB دارند. مطالعات نشان می دهد که افراد گروه خونی غیر O از خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده ۲۵٪ بیشتر از افراد با گروه خونی O هستند. علاوه بر این ، خطر ابتلا افراد گروه خونی O به بیماری های گردش خون و اختلالات شناختی کمتر هستند. لازم به یادآوری است که سبک زندگی سالم و ورزش کردن هم در این امر تاثیر مهمی دارد و تنها به واسطه گروه خونی نمی‌توان از سلامت همیشگی قلب و جسم خود اطمینان داشت.

۷٫ رژیم غذایی مناسب گروه خونی O

شاید شنیده‌ باشید که برخی از غذاها برای گروه‌های خونی مختلف مناسب‌تر هستند. با وجود محبوبیت زیادی که دارند ، رژیم های گروه خونی فاقد شواهد علمی هستند و مورد تایید جهانی نیستند. متخصصان تغذیه پیشنهاد می کنند که بهتر است یک رژیم غذایی شخصی را با توجه به وضعیت سلامتی فرد به جای رژیم غذایی مربوط به گروه خونی خود دنبال کنید .

گروه خونی O چه چیزهایی بخورند؟

با اینکه هنوز داده های علمی موثقی درباره رژیم غذایی در گروه های خونی مختلف به دست نیامده است اما طرفداران این عقیده خوردن یک سری از مواد غذایی را به کسانی که گروه خونی O دارند توصیه می کنند:

غذاهای گوشتی مانند گوشت گاو، گوساله، گوسفند، ماهی، مرغ و…
هر چند از لبنیات و تخم مرغ باید پرهیز شود اما این افراد می توانند گهگاهی از موادی مانند کره، پنیر و شیر سویا استفاده کنند.
آجیل به خصوص تخمه کدو تنبل و مغز گردو
حبوبات مانند لوبیا و نخود
گرچه بهتر است از اغلب غلات پرهیز شود اما می توانند از بعضی از آنها مانند جو، گندم سیاه و برنج استفاده کنند.
به جز چند سبزی، می توانند از اغلب سبزیجات مانند گوجه فرنگی، سیر، ترب کوهی، کلم بروکلی، بامیه، پیاز، جعفری، فلفل قرمز، سیب زمینی، کدو حلوایی و شلغم استفاده کنند.
اکثر میوه ها مانند آلو،انجیر، گریپ فروت و بیشتر انواع توت ها
بعضی چاشنی ها مانند نمک ید دار، کاری، فلفل هندی
عسل، شکلات، کاکائو

افراد دارای گروه خونی O چه چیزهایی را نباید بخورند؟

در کنار مواد غذایی که خوردن آنها برای دارندگان گروه خونی O مجاز شمرده شده، اجتناب از بعضی مواد غذایی هم توصیه شده است مانند:

بعضی انواع لبنیات که در فهرست بالا ذکر نشده اند مانند ماست و دوغ
برخی از آجیل ها مانند بادام زمینی و پسته
بعضی از حبوبات مانند عدس و عدس قرمز
غلات مانند ذرت، بلغور، گندم سفید و سبوس
بعضی از سبزیجات مانند کلم، گل کلم، جوانه یونجه، سیب زمینی، بادمجان، آووکادو و تره فرنگی
بعضی از میوه ها مانند خربزه، پرتقال، نارنگی، توت فرنگی، تمشک، ریواس و نارگیل
بعضی از چاشنی ها مانند فلفل سفید و سیاه، سرکه، دارچین، ذرت ترشی، جوز هندی، وانیل، ترشی و سس مایونز
چای سیاه و قهوه

۸٫ رابطه گروه خونی O و شخصیت افراد

تأثیر گروه خونی بر روی خصوصیات شخصیتی قابل بحث است ، اما این نظریه در بعضی از کشورها به ویژه ژاپن بسیار رواج دارد . برنامه های تلویزیونی ، روزنامه ها و مجلات اغلب فال های گروه خونی و نمودارهای سازگاری عاشقانه را منتشر می کنند ، در حالی که مانگا ، انیمه و بازی های ویدئویی ژاپنی به گروه های خونی شخصیت ها اشاره می کنند. ژاپنی‌ها اعتقاد دارند افرادی که گروه خونی O دارد انسان‌های بسیار دست‌ودلباز، همدل، اجتماعی و به لحاظ مالی انسان‌های موفقی هستند.

گردآوری: حیاط خلوت

منبع:beytoote.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

متن زیبا بهمن ماهی که باشی | من بهمن ماهی ام |

متن زیبا بهمن ماهی که باشی | من بهمن ماهی ام |

در ادامه مجموعه ای از متن زیبا در مورد بهمن ماهی ها ، متن بهمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *