صفحه اصلی / اپرا وینفری / اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش

اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش

اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش

 

اپرا وینفری در ۲۹ ژانویه ۱۹۵۴ در می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد. مادر او ورنیتا لی خدمتکار بود. پدرش، ۲۰ ساله در ارتش خدمت کرده‌است. او در ۶ سالگی با مادربزرگش در دهکده‌ای در می‌سی‌سی‌پی زندگی کرد. با کمک مادربزرگ، او می‌توانست خواندن و نوشتن را به عنوان یک کودک یاد بگیرد، در حالی که او انجیل و سروده‌ای مذهبی را در سن سه‌سالگی خواند.

او ۶ تا ۱۲ سال با مادرش در میلواکی زندگی کرد. او ۹ سال داشت که یک مرد او را مورد تجاوز قرار داد و بعدا توسط دوست مادرش و دیگر بستگانش مورد تعرض جنسی قرار گرفت. با اینکه از درون رنج می‌برد، اما با یک دوست هم آن را به اشتراک نگذاشت. مادرش تصمیم گرفته بود که او را به مرکز اصلاحات بفرستد، ولی موفق نشد که اپرا و ظرفیت مدرسه تکمیل شود. راهی جز زندگی با پدرش وجود نداشت. به همین دلیل است که در سال ۱۹۷۱ به سمت پدرش در نشویل رفت.

او در سال ۱۹۶۷ از خانه فرار کرد. او در سال ۱۹۶۸ به دنبال آزار جنسی در سن ۱۴ سالگی باردار بود، اما او فرزند خود را از دست داد و یک پسر مرده را به دنیا آورد. مرگ کودک ضربه‌ای سخت به او بود، اما او قول داد زندگی خود را تغییر دهد. پدر تصمیم گرفت با نظم و انضباط به او کمک کند تا بتواند زندگی خود را تغییر دهد. او تحصیلات خود را ادامه داد و پدرش او را تشویق کرد که بهترین باشد. اپرا باید یک کتاب را یک هفته بخواند و درباره آن چیزی بنویسد.

در سن ۱۷ سالگی، او خبرنگار رادیو نشویل شد. او برای ادامه کار در رادیو و تلویزیون، به تحصیل در دانشگاه تنسی رفت و در آنجا به مطالعه هنر هنرهای نمایشی و ارتباطات کلامی پرداخت، در حالی که پاره‌وقت در رادیو محلی کار می‌کرد.

اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش

اپرا وینفری Oprah Winfrey مجری

 

شروع کار

در سال اول مدرسه او دو جایزه در دانشگاه دو سالگی به او اهدا شد. در سال ۱۹۷۶ او میزبان اخبار تلویزیونی در بالتیمور بود. در سال ۱۹۷۸، علاوه بر یک خبرنگار و خبرنگار، او یک برنامه تلویزیونی را اجرا کرد که بسیار موفق بود. او سپس شروع به اجرای برنامه صبح شیکاگو در سال ۱۹۸۳ کرد. این برنامه با برنامه محبوب هیو هیو رقابت کرد و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کاربردی در کم‌تر از یک سال شد. این نمایش در سپتامبر ۱۹۸۵ به اپرا وینفری تغییر نام داد.

او نامزد دریافت جایزه اسکار برای نقش مکمل فیلم و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم زبان خارجی شد.

در سال ۱۹۸۶ اولین برنامه اپرا در کشور آمریکا پخش شد.

او همچنین در فیلم پیشخدمت بازی کرد.

اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش

اپرا وینفری Oprah Winfrey

 

شوی تلویزیون اپرا از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۱ به مدت ۲۵ سال پخش شد و در چند سال گذشته در ۱۴۵ کشور پخش شد. این برنامه تغییرات اساسی در ژانر بازی تلویزیونی ایجاد کرد و وینفری را به تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین زنان جهان و همچنین ثروتمندترین زن جهان تبدیل کرد.

اپرا وقتی اولین برنامه‌اش را انجام داد، گفت که فقط خوشحال است که او در تلویزیون برنامه‌هایی داشته‌است. در سال ۱۹۸۶ پس از گذشت کم‌تر از یک سال، برنامه “اپرا وینفری” در سراسر کشور پخش شد و برنامه اپرا وینفری به موفق‌ترین سریال تلویزیونی تبدیل شد.

اپرا می‌گوید.
هدف من تشویق مردم به بالا بردن روحیه و افزایش آگاهی آن‌ها بود، اما اکنون کار من تغییر زندگی مردم و کمک به آن‌ها برای دیدن متفاوت و شادی آن‌ها است.

اپرا وینفری در کم‌تر از یک سال به یک نمایش در سطح ملی تبدیل شد. در ژانویه ۱۹۸۷، سه جایزه امی به او اهدا شد. جایزه اسکار بهترین عملکرد، کارگردانی و برنامه. سال بعد، بار دیگر، موفقیت تکرار و جایزه گوینده به اپرا اهدا شد. او از همه زنانی که تاکنون دریافت کرده بود جوان‌تر بود. تا کنون، ۳۴ جایزه امی به اپرا وینفری (Oprah Winfrey Show)اهدا شد که در سال ۱۹۸۶ او را تشویق کرد تا موسسه فرهنگی‌هنری هارپو را تاسیس کند. هارپو یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان برنامه‌های تلویزیونی است. در سال ۱۹۸۸ او جایزه موفقیت در زندگی را دریافت کرد.
وینفری که در دوران کودکی و نوجوانی به سختی زندگی می‌کند، اعتراف به اعتراف است. برنامه‌هایی که در آن به صراحت در مورد تجارب زندگی خود صحبت می‌کنند. او یکی از کسانی بود که مسائل اجتماعی دردناک مانند افسردگی و آزار و اذیت کودکان را مطرح کرد.” اپرا وینفری “علاوه بر این” اپرا وینفری “، حتی در حال حاضر در این برنامه‌ها، ستاره‌ها و سیاستمداران از اشتباهاتی که مرتکب شده‌اند، عذرخواهی کرد.

او در روزه‌ای آینده مشهور شد و با اجرای برنامه‌های سطح بالا از جمله یک فیلم موزیکال و دکتر فیل و راشل ری بیش از ۲۶۰ میلیون دلار درآمد داشت.

وینفری در یکی از برنامه‌های سال ۲۰۰۴ به ۲۷۶ مورد از مخاطبان حاضر در یک سالن خودرو می‌پردازد. این ترانه همچنین با جان تراولتا ” در بیست و پنجمین و آخرین مجموعه برنامه او رقصید و همه در آن برنامه او را به سفر به استرالیا دعوت کردند. دیگر لحظات به یاد ماندنی در این سری گفتگوها با رئیس‌جمهور باراک اوباما و رئیس‌جمهور سابق آمریکا، جورج بوش، انجام شد.

آخرین برنامه اپرا وینفری، پس از ۲۵ سال کار مداوم، روز چهارشنبه ۲۵ مه ۲۰۱۱ پخش شد. در آخرین برنامه که در مقابل چشم ۱۳۰۰ نفر برگزار شد، بخش‌هایی از سخنان تام کروز، آرتا فرانکلین، تام هنکس و استیوی واندر دربارهٔ اپرا وینفری پخش شد.

او در آخرین برنامه شوی خود در اواخر برنامه یک ساعته‌ای که اجرا کرد به ریشه خودش و زندگی در می‌سی‌سی‌پی اشاره کرد و گفت:
اتفاقی نیست که دختر تنهای کوچکی که محبتی ندید، حتی بااینکه والدین و پدربزرگ و مادربزرگش تمام تلاش خود را کردند… اتفاقی نیست که من وقتی بزرگ شدم مورد محبت، مهربانی، اعتماد و تأیید میلیون‌ها نفر از سراسر جهان قرار بگیرم.

 

اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش

 

اپرا وینفری Oprah Winfrey و همسرش

 

اپرا وینفری به عنوان یکی از موثرترین زنان دنیا شناخته می‌شود و برخی از ارزیابی‌های او به عنوان تاثیرگذارترین زن در جهان شناخته شده‌است.  ، مجله Oprah Winfrey را به عنوان یکی از ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذار قرن بیستم معرفی کرد. در میان قوی‌ترین افراد دنیا، او در رده ۴۵ قرار دارد و دارای چنین نفوذ چند وجهی در میان افکار عمومی آمریکا است که حمایت و جهت گیری آن می‌تواند یک کتاب یا رئیس‌جمهور را به موفقیت در این کشور بکشاند. او محبوب‌ترین شخصیت تلویزیونی در ایالات‌متحده و یکی از ثروتمندترین تولیدکنندگان است.

اپرا دارای درآمد افسانه‌ای است و غنی‌ترین آمریکایی آفریقایی در قرن بیستم است. او اولین بیلیونر سیاه دنیا است. ثروت اپرا ۲.۴ میلیارد دلار است. درآمد او ۳۱۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ بود که بیش‌ترین درآمد را در بین برنامه‌های تلویزیونی آمریکا و همچنین مجله فوربس منتشر کرد.

براساس گزارش هفته کسب‌وکار، اپرا بزرگ‌ترین و philanthropist فرد در تاریخ ایالات‌متحده آمریکا است. او در فعالیت‌های انسانی متعدد و گسترده دست داشته‌است. / ویکی پدیا

 

نوشته اپرا وینفری Oprah Winfrey بازیگر هالیوود کیست؟ + بیوگرافی و همسرش اولین بار در مجله خبری فانیگما پدیدار شد.


منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *