اینستاگرام اینـسـتـاگرام

به ما بپیوندید

جراح - دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست

مشاوره مـــــشــــاوره

-

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (4 Votes)

برای اینکه بتوانیم یک ایمپلنت را به سرعت جایگذاری کنیم و در داخل استخوان فک قرار دهیم نیاز داریم که نکاتی را رعایت کنیم.

اول اینکه استخوان فک حجم و ارتفاع کافی داشته باشد و اگر دندانی را خارج میکنیم اطراف ریشه دندان ضایعه نداشته باشد.

نکته مهم دیگر اینکه جراحی بیمار در یک جلسه انجام میشود ونیاز به جراحی دو مرحله ای نیست .این کار به بیمار آرامش بیشتری میدهد طول زمان  درمان را کمتر میکند، زمان ترمیم کمتر می شود و بیمار زودتر صاحب روکش یا پروتز ثابت می شود.

انتظارات بیمار زودتر برآورده میشود و خونریزی از ناحیه کمتر خواهیم داشت البته در این میان استخوان فک باید تراکم خوبی داشته باشد. نیاز به بازسازی استخوان نداشته باشد. ارتفاع استخوان کافی داشته باشیم. عرض خوبی داشته باشیم.

کاشت ایمپلنت فوری معمولا برای دندان های جلویی فک بالا و پایین انجام می شود زیرا اگر بیماری دندان های قسمت های عقبی (خلفی) خود را از دست بدهد، مسئله مهمی برایش پیش نمی آید اما دندانهای جلویی اهمیت بسیار زیادی برای همه دارد و برای صحبت کردن، خندیدن، نیاز به کاشت ایمپلنت فوری هست.

یکی از موارد کاشت ایمپلنت فوری زمانی است که بیمار دندان خود راکشیده است و می توان بلافاصله از ایمپلنت فوری برای او استفاده کرد. ترمیم استخوان و جوش خوردن ایمپلنت به استخوان بلافاصله با کشیدن دندان شروع می شود.

نکته مهم دیگر اینکه ترمیم استخوان که در اطراف و درون حفره کشیده شده اتفاق می افتد در اطراف ایمپلنت هم اثر گذاشته و استخوان سازی زودتر شروع می شود. اگر استخوان اطراف ایمپلنت برای ثبات آن کافی نباشد، کاشت ایمپلنت فوری توصیه نمی شود. اگر عفونت در حفره دندان کشیده شده  وجود داشته باشد ایمپلنت فوری توصیه نمی شود زیرا عفونت سبب عدم شکل گیری استخوان در اطراف ایمپلنت می شود و بافت نرم (کلاژن) به جای ایمپلنت تشکیل می گردد.

برای افردی که مشاغل مهم و مناصب استراتژی دارند کاشت ایمپلنت فوری توصیه میشود چرا که با ایمپلنت فوری بیمار حتی 1 روز هم بدون دندان نخواهد بود.

کاشت ایمپلنت دندانی

کاشت دندان یا ایمپلنت (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود. پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار می گیرد و بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمی شود. استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد.

service-bg
ایمپلنت
کاشت یک دندان

کاشت یک دندان

یک پایه ایمپلنت یک روکش دندانی

کاشت چند دندان ایمپلنت

کاشت چند دندان ایمپلنت

چند پایه ایمپنت و چند روکش دندانی

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندانی

دست دندان کامل، اوردنچر

کاشت 2 تا 4 پایه ایمپلنت، ثابت کردن دست دندان