اینستاگرام اینـسـتـاگرام

به ما بپیوندید

جراح - دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست

مشاوره مـــــشــــاوره

-

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.90 (5 Votes)

دندانپزشکی زیباییدندانپزشکی زیبایی در واقع مربوط به زیبایی صورت و دندان های شما میباشد. دندانپزشکی زیبایی یک علم همراه با هنر می باشد و ارتباط مستقیمی با سلامت دندان های شما دارد.

لبخند زیبا از دیر باز مورد توجه بشر بوده است و در دندانپزشکی رشته ارتودنسی، ترمیمی و پروتز به طور مستقیم با زیبایی دندان در ارتباط هستند. یکی از هنرهای دندانپزشکی سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان ها می باشد. یکی دیگر از موارد دندانپزشکی زیبایی کامپوزیت می باشد و دیگری لمینت یا سرامیک دندانی که نسبت به دو مورد قبلی ماندگاری بیشتری دارند. بیشترین روش به کار رفته نیز لمینت یا سرامیک دندانی می باشد. البته باید هزینه های دندانپزشکی نیز مورد توجه قرار گیرد که هزینه سفید کردن و کامپوزیت دندان کمتر از لمینت دندان می باشد.

کامپوزیت دندان با اضافه کردن مواد همرنگ یا روشن به دندان سبب تغییر فرم دندان میشود و دندان ها را زیبا تر می کند. در این روش شاید مقداری از سطح دندان بخواهیم برداریم اما آسیبی به دندان وارد نمیشود. در روش سفید کردن نیز ژل های مخصوصی روی سطح دندان قرار داده میشود که با نفوذ در دندان سبب روشن تر شدن رنگ دندان میشود و زردی دندان را برطرف می سازد. این روش نیز در دندانپزشکی زیبایی بسیار استفاده میشود و بسیاری از بیماران از این روش استفاده می کنند، زیرا هم هزینه پایین تری دارد، هم در یک جلسه انجام میشود، هم برای دندان و بیمار ضرری ندارد و هم اینکه برای بیمار و دندانپزشک روشی بسیار ساده میباشد.

امروزه با پیشرفت هایی که در حوزه مواد ترمیمی دندان، تکنولوژی و تجهیزات به وجود آمده روشهایی نوین تر و بهتر ابداع شده اند که کمترین آسیب را در دندانپزشکی زیبایی به همراه داشته باشند. لومینیرز یکی از این موارد است که حداقل تراش دندان را به همراه دارد و مواد نانو در ساختار آن به کار رفته که مزیت هایی دارد. از جمله اینکه ظرافت بسیار زیادی دارد و پوسته ای بسیار نازک هست که در عین حال استحکام بالایی دارد. درخشندگی و زیبایی خاصی دارد و دندان در بسیاری از موارد نیاز به تراش ندارد. این روش جدید دندانپزشکی زیبایی برای این ابداع شده است که دندان بدون تراش باشد و آسیب به مینای دندان نرسد. این روش ماندگاری بسیار بالایی دارد و عمر مفید آن در اروپا 20 سال گزارش شده است.

دندانپزشکی زیبایی امروزه با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است و در سراسر جهان بیماران زیادی می خواهند که دندانهایی زیبا داشته باشند و به همین دلیل به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند. هر چقدر دندانپزشک زیبایی تجربه و تبحر بیشتری داشته باشد و بیماران بیشتری را درمان کرده باشد و درمان های پیچیده تری انجام داده باشد دارای هنر و علم بیشتری نیز هست و توانایی انجام درمان مورد نظر بیمار را خواهد داشت و در نهایت بیمار با لبخند رضایت از مطب خارج میشود و دندانپزشک زیبایی را به بقیه دوستان و آشنایان خود نیز معرفی می کند.

دندانپزشک زیبایی در شمال تهران

کاشت ایمپلنت دندانی

کاشت دندان یا ایمپلنت (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود. پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار می گیرد و بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمی شود. استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد.

service-bg
ایمپلنت
کاشت یک دندان

کاشت یک دندان

یک پایه ایمپلنت یک روکش دندانی

کاشت چند دندان ایمپلنت

کاشت چند دندان ایمپلنت

چند پایه ایمپنت و چند روکش دندانی

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندانی

دست دندان کامل، اوردنچر

کاشت 2 تا 4 پایه ایمپلنت، ثابت کردن دست دندان