اینستاگرام اینـسـتـاگرام

به ما بپیوندید

جراح - دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست

مشاوره مـــــشــــاوره

-

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (3 Votes)

بیماری که دندان خود را به هر دلیلی از دست داده است و به دنبال آن دچار تحلیل استخوان فک شده است کاندیدای دریافت ایمپلنت می باشد.

Analysis of Maxillofacialایمپلنتولوژیست روش های پیشرفته Augmentation ( پیوند) استخوان را برای نواحی از فک که دچار تحلیل استخوان شده است به کار می گیرد و تکنیک های بازسازی استخوان را با توجه به موقعیت قرار گیری نهایی پروتز ثابت ایمپلنت در نظر می گیرد.

امروزه روش های بازسازی استخوان برای آماده سازی و قرار دادن ایمپلنت های دندانی ، دارای تنوع تکنیکی شده است و امروزه با پیشرفت در حوزه مهندسی پزشکی ، پیشرفته تر نیز شده است . برای بازسازی ناحیه ای که استخوان از دست رفته است ، با توجه به اندازه ناحیه تحلیل استخوان و ساختار استخوان ناحیه از نظر تراکم اسخوان ( اسفنجی یا متراکم) ، میزان خون سازی ناحیه و تغذیه توسط عروق خونی  ، تکنیک متفاوت می باشد.

این روش ها براساس بازسازی های تحلیل استخوان عمودی   یا افقی  انجام می پذیرد. می توان برای نواحی که نقص های استخوانی کمتری دارند از پودرهای استخوان  استفاده کرد یا از استخوان اطراف ناحیه تحلیل استخوان کمک گرفت یا می توان از نواحی دیگر فک مانند چانه ، راموس فک پائین ، توبروزیته فک بالا و یا نواحی دنده یا لگن فرد استفاده کرد. می توان از این نواحی تکه های استخوانی بزرگتری برداشت مانند بلاک استخوانی (bone block).

Bone mealbone blockبرای استفاده از پودرهای استخوانی معمولا نیاز به استفاده از غشاهای مصنوعی ( ممبران)  می باشد برای بدست آوردن نتیجه مطلوب باید اصول GTR (بازسازی هدایت شده بافتی) GBR(باسازی هدایت شده استخوان) و اصول صحیح فلپ (برش لثه) و بخیه مناسب برای هر روش را استفاده نمود و تغذیه مناسب ناحیه پیوند استخوان و برقراری یک فضای حفاظت شده با ثبات برای تحریک استخوان سازی و رشد استخوان و دستیابی به پوشش بدون کشش فلپ را نیز هنگام عمل پیوند استخوان رعایت نمود.

کاشت ایمپلنت دندانی

کاشت دندان یا ایمپلنت (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود. پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار می گیرد و بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمی شود. استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد.

service-bg
ایمپلنت
کاشت یک دندان

کاشت یک دندان

یک پایه ایمپلنت یک روکش دندانی

کاشت چند دندان ایمپلنت

کاشت چند دندان ایمپلنت

چند پایه ایمپنت و چند روکش دندانی

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندانی

دست دندان کامل، اوردنچر

کاشت 2 تا 4 پایه ایمپلنت، ثابت کردن دست دندان