اینستاگرام اینـسـتـاگرام

به ما بپیوندید

جراح - دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست

مشاوره مـــــشــــاوره

-

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (3 Votes)

اگر به هر علتى فقط از یک سمت فک براى جویدن استفاده شود بعد از مدتى بیمارى هاى لثه و تحلیل استخوان اطراف ریشه را موجب مى شود در اینجا به تفصیل علل و عوارض آن را یاد آور مى شوم.

 

علل نجویدن مى تواند بعلت پوسیدگى شدید دندان و متعاقب آن به عصب رسیدن پوسیدگى و تحریک شدید عصب پالپ دندان است، که جویدن در آن ناحیه را عملا مختل مى کند و بناچار بیمار از سمت دیگر براى جویدن استفاده مى کند، عامل دیگر گیر غذایی است که در حین غذا خوردن باعث درد شدید مى شود و طبیعتا فرد از سمت روبرو براى جویدن استفاده مى کند، بیماری هاى لثه نیز مى تواند عاملى باشد تا بیمار نتواند در آن قسمت بدرستى بجود.

عوارضى که بیمار دچار آن مى شود را مى توان از مسواک نزدن در آن نواحى بدلیل درد است که متعاقب آن جرم شدید در اطراف دندان تشکیل مى شود که در نهایت باعث خونریزى و در پى آن گیر غذایی هر روز بیشتر شده و پوسیدگى دندان هاى دیگر را باعث مى شود و در نهایت نجویدن و گیر غذایى موجب تحلیل استخوان شده و لقى دندان را در پى دارد.

درمان، بهترین راه درمان  ترمیم کردن دندان است و بیمارى لثه نیز با جرم گیرى ویا جراحى بر طرف شده و در نهایت اگر ترمیم میسر نشد باید دندان را کشید در هر حال باید جوندگى در هر دو طرف را دوباره شروع کرد.

کاشت ایمپلنت دندانی

کاشت دندان یا ایمپلنت (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود. پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار می گیرد و بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمی شود. استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد.

service-bg
ایمپلنت
کاشت یک دندان

کاشت یک دندان

یک پایه ایمپلنت یک روکش دندانی

کاشت چند دندان ایمپلنت

کاشت چند دندان ایمپلنت

چند پایه ایمپنت و چند روکش دندانی

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندانی

دست دندان کامل، اوردنچر

کاشت 2 تا 4 پایه ایمپلنت، ثابت کردن دست دندان