اینستاگرام اینـسـتـاگرام

به ما بپیوندید

جراح - دندانپزشک، ایمپلنتولوژیست

مشاوره مـــــشــــاوره

-

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)

رایج ترین آنتی بیوتیک های تبالاکتام که در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند پنی سلین ها وسفالپورین ها هستند این آنتی بیوتیکها ساختارهای شیمیایی مشابهی دارند و مکانیسم عمل آنها جلوگیری از ساخت دیواره سلولی باکتریها (باکتریوسیدال ) است.

 

پنی سیلین

یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک های مورد استفاده در دندانپزشکی امروز است. این دارو به خوبی جذب می شود وحداکثر مقدار سری آن نیم ساعت پس از مصرف بدست می آید وتا 4 ساعت در خون باقی می ماند پنی سلین V براکثرگونه های استرپتوکوک وبی هواز های دهانی موثر است . مشکل اصلی در مصرف پنی سیلین دوز مصرف ان (چهار بار در روز) وایجاد مقاومت درباکتری هاست . دربزرگسالان به صورت خوراکی وبا دوز 500- 250 میلی گرم هر 6 ساعت و درکودکان 50-15  میلی گرم روزانه 8-6 ساعت .پروفیلاکیSBE قبل از کارهای دندانپزشکی – دربزرگسالان 2g،1-5 در ساعت قبل از عمل و 500 میلی گرم هر 6 ساعت برای 8 روز درکودکان با وزن زیر 30kg 3/1 دوز بزرگسالان.

آموکسی سیلین

یکی از آمپی سیلین ها می باشد وبرتری آن در جذب فوق العاده بیشترودسترسی بیولوژیکی در حدود 70 تا 80 درصد ودر سمت خیلی پایین آن است .این دارو در بافتهای عفونی پخش فوق العاده ای دارد وغلظتهای مناسب بافتی آن به راحتی بدست می آید .

آموکسی سیلین یک داروی باطیف گسترده می باشد وبه کوکسی های گرم منفی وباسیل های گرم منفی نیز موثر است .

این آنتی بیوتیک همچنین در مقابل استرپتوکوک ها وبی هوازی های دهانی فعالیت بیشتری از خود نشان میدهد .

این دارو ازطریق مهار سنتز غشاء سلولی باکتری اعمال می شود .

در پروفیلاکی SBE در بزرگسالان 2gr قبل از اعمال جراحی تجویز می گردد وسپس هر 8 ساعت 500 میلی گرم تا یک هفته در دوران بارداری می توان مصرف کرد اما بی خطری آن در شیردهی ثابت نشده است .

کاشت ایمپلنت دندانی

کاشت دندان یا ایمپلنت (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. تاچند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راهی غیر استفاده از دندان های مصنوعی با آن ظاهر خاصشان نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود. پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار می گیرد و بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت دیده نمی شود. استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد.

service-bg
ایمپلنت
کاشت یک دندان

کاشت یک دندان

یک پایه ایمپلنت یک روکش دندانی

کاشت چند دندان ایمپلنت

کاشت چند دندان ایمپلنت

چند پایه ایمپنت و چند روکش دندانی

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندانی

دست دندان کامل، اوردنچر

کاشت 2 تا 4 پایه ایمپلنت، ثابت کردن دست دندان